Želite svoje učne metode popestriti z novimi pristopi, ki omogočajo bolj vključujoče in spodbudno okolje za vaše učence? Ali ste se že kdaj soočili s potrebo po tem, da omogočite več prostora za izražanje mnenj in sodelovanje, a niste povsem prepričani, kako to doseči? Naše izobraževanje nagovarja prav to!
Program omogoča vpogled v neformalne metode in pristope pri izobraževanju, ki lahko že z nekaj drugačnimi prijemi, kot je optimalno strukturirano vprašanje, pripeljejo do večje odzivnosti in poglabljanja pri učencih. Učili se bomo, kako graditi in vzdrževati podporno učno okolje, kjer so vsi glasovi slišani in cenjeni. Skozi različne aktivnosti, kot so ledolomilci, vaje za gradnjo skupnosti, simulacije … bomo preizkušali pristope, ki spodbujajo izražanje mnenj, sodelovanje in medsebojno povezanost.
Kaj bodo udeleženci odnesli? Pridobili bodo konkretne veščine za vzpostavljanje varnega in vključujočega okolja, izboljšali sposobnost vodenja skupinskih diskusij in oblikovali strategije za prenos naučenih metod v svoje učilnice. Program vključuje tudi refleksijo in evalvacijo, kar vam lahko pomaga, da kritično ocenite pridobljeno znanje in njegovo uporabnost v vašem učnem okolju.
Namen izobraževanja je v prvi fazi razširiti obzorja in se seznaniti s potencialom pristopov neformalnega izobraževanja, poleg tega pa tudi nekaj od njih preizkusiti.
Vsebina usposabljanja
Sklop 1: Uvod in metode za spodbujanje grajenja skupnosti
Sklop 2: Metode za spodbujanje izražanja mnenj
Odmor za kosilo
Sklop 3: Metode za spodbujanje sodelovanja
Sklop 4: Evalvacija
Vabimo vas, da se nam pridružite in skupaj z nami raziščete potencial pristopov neformalnega izobraževanja za nadgradnjo učnih procesov in lažje doseganje želenega. Izobraževanje bo potekalo v četrtek, 21. novembra, med 9.00 in 16.00 na Tržaški 132 v Ljubljani.
Usposabljanje je namenjeno strokovnim delavcem VIZ, ki se lahko prijavite preko sistema KATIS. Za člane organizacij članic je udeležba brezplačna. Prijave so možne do 15. novembra 2024.