Titi Habicht je študentka programa Mednarodni odnosi na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani. Največ izkušenj z mladinskim delom, zagovorništvom in organiziranjem projektov je dobila kot predsednica Model United Nations Slovenia Club-a (MUNSC), sicer pa se z udeležbo na simulacijah in debaterstvom intenzivno ukvarja že od začetka študija. Še dlje kot zanimanje za zagovorništvo pa traja njen interes do podnebne politike in veseli jo, da lahko svoje zanimanje poveže z znanjem, ki ga je pridobila na simulacijah ter to končno izkusi v resničnem svetu svetovnih odločevalcev.
Za funkcijo mladinske podnebne delegatke se je prijavila, ker si želi s svojimi izkušnjami in znanjem nadgraditi obstoječi program ter pripomoči k mladinski participaciji v podnebni politiki. Vključevanje mladih v odločevalske procese je bilo že pred časom prepoznano kot pomembno, zato si želi s svojim delom učinkovito zastopati interese mladih in tako prispevati k pozitivnim spremembam v slovenski podnebni strategiji ter posledično k spremembam na globalnem nivoju. V tej vlogi vidi velik pomen, saj je mladinski podnebni delegat posrednik med tistimi, ki pomembne odločitve sprejemajo danes in tistimi, ki bodo posledice le-teh čutili v prihodnosti.
Vloga mladinskega podnebnega delegata je v Sloveniji še zelo nova, zato si želi nadaljevati dobro zastavljeno delo Roka Dolenca, po drugi strani pa vidi v njej veliko možnosti za raziskovanje neodkritega potenciala. V svojem mandatu si želi po eni strani približati mladim podnebno problematiko – verjame, da jim je bila le-ta v preteklosti predstavljena nezanimivo, predvsem pa preveč pesimistično, zato si želi to spremeniti in pokazati na kakšen način lahko glas mladih šteje. Po drugi strani pa želi s pridobljenim znanjem o mnenju mladih vplivati na stališče, ki ga bo Slovenija zagovarjala na pomembnih podnebnih konferencah, predvsem COP29.
Pojdi na: