V okviru Mladinskega sveta Slovenije deluje EKIPA AMBASADORJEV EVROPSKEGA MLADINSKEGA DIALOGA. Gre za skupino mladih, ki deluje kot most med mladimi v Sloveniji in mladinskim dialogom kot evropskim mehanizmom. Ambasadorji se udeležujejo Evropskih mladinskih konferenc, soustvarjajo nacionalne in regionalne posvete med mladimi in odločevalci ter širijo informacije o mladinskem dialogu na družabnih omrežjih. Trenutno jih lahko spremljate na Facebooku in Instagramu.
Mentorica mabasadorjev
Sem Tea, 21-letna študentka prava. Tekom študija sem se začela zanimati za področje evropskega in mednarodnega prava, predvsem pa koliko smo v sam proces odločanja vpleteni mladi. Zaradi interesa sem se udeležila raznih konferenc, kjer smo z vrstniki izmenjavali znanja in izkušnje, katere bi rada prenesla v lokalno okolje ter mladim približala delo Evropske unije in vrednote mladinskega zagovorništva. Poleg tega se ukvarjam tudi z raziskovalnim delom, kar mi omogoča, da sodelujem pri različnih projektih. Mladinski dialog je pomemben, saj imamo kot člani družbe pravico in dolžnost biti vključeni, izražati svoja stališča in vizije za razvoj, predvsem pa sodelovati v procesu odločanja in načtovanja. Pričakujem, da bomo kot ambasadorji mladinskega dialoga spodbujali mlade k aktivnemu vključevanju z namenom reševanja problematik, ki nas zadevajo.
Sem študentka magistrskega študija sociologije. Zanimajo me različni vidiki družbe. Že med študijem socialnega dela sem se začela zanimati za mednarodno sodelovanje, kar sem poglobila prek krajših in daljših študijskih izmenjav. Te izkušnje so mi pokazale, kako ključen je dialog pri iskanju akademskih in praktičnih rešitev. Med študijem sem aktivno vključena v raziskovalne projekte in pisanje strokovnih člankov, kar mi omogoča, da preučujem družbene teme ter prispevam k akademski in širši razpravi.
Mladinski dialog zame predstavlja priložnost, da izrazim svoje mnenje in soustvarjam prostor za boljšo prihodnost. Vlogo mladinskih ambasadorjev vidim kot metaforo – glasovi mladih so kot kapljice v morju, ki oblikujejo tokove sprememb. Naša naloga, kot mladinski ambasadorji, pa je, da te kapljice ujamemo in ne spregledamo nobenega glasu, saj je lahko prav vsak ključen za ustvarjanje pozitivnih sprememb.
Sem Tjaša, 20-letna študentka farmacije, zavedna Krčanka, ljubiteljska violinistka in predvsem ponosna mlada podeželanka, ki je ljubezen do podeželja in kmetijstva razvila na družinski sadjarsko-živinorejski kmetiji. Kljub temu, da me izbira študija ni vodila v kmetijske vode, svojo podeželsko stran razvijam pri Zvezi slovenske podeželske mladine, kjer se z veseljem vključujem v aktivnosti na lokalni ravni, v domačem Društvu podeželske mladine Krško, in na nacionalni ravni kot članica ekipe za mladinske politike in razvoj podeželja, v sklopu katere sem se spoznala tudi s Komisijo za mladinske politike MSS.
Mladinski dialog vidim kot izjemno priložnost za še aktivnejši dvogovor med mladimi in odločevalci na lokalni, nacionalni in evropski ravni, s čimer poskrbimo, da so ideje mladih ne samo slišane, temveč tudi upoštevane. Kot ambasadorka se nove vloge veselim in se tudi zavedam odgovornosti, ki jo nosi s sabo. Potrudila se bom, da bom karseda dobro predstavljala perspektivo mladih, predvsem pa mladih s podeželja.
Sem Tine Pahor, 20 letni študent strojništva na Fakulteti za Strojništvo Univerze v Mariboru. Že od nekdaj me je zanimala politika, predvsem mednarodno sodelovanje in odnosi. Že tekom mojega srednješolskega izobraževanja sem dobil priložnost videti, kako pomemben je spoštljiv dialog za iskanje rešitev, saj je pomembno mnenje vsakogar, tudi nas mladih, za kar se bomo pa potrudili mi, ambasadorji mladinskega dialoga, da bo slišano tudi mnenje nas mladih.
V študiju sem vključen v več raziskovalno-razvojne projekte, kot so Formula Student in EuRoC, hkrati sem pa tudi član politične organizacije Slovenska Demokratska Mladina.
Mladinski dialog vidim kot idealno priložnost da mladi izrazimo svoje mnenje in vplivamo na odločevalce pri pomembnih odločitvah, politikah in zakonih, ki vplivajo na nas mlade ali na nam zelo pomembne teme.
Sem Jaša, študent drugega letnika Tržnega komuniciranja in odnosov z javnostmi na FDV-ju. Sebe bi opisal kot angažiranega, družabnega in polnega idej. Aktiven sem na različnih področjih, predvsem v okviru društev, kot so taborniki in Klub študentov, tako v domači Sežani kot tudi v Ljubljani.
S sodelovanjem v teh organizacijah sem pridobil izkušnje na področju organizacije, dela z ljudmi in razumevanja njihovih potreb. Zanima me tudi povezovanje mladih z odločevalci, saj verjamem, da lahko prav mladi s svojim glasom in idejami pomembno prispevamo k oblikovanju prihodnosti.
Mladinski dialog vidim kot ključno orodje za ozaveščanje mladih o pomembnosti njihovega sodelovanja v skupnosti in politiki. Spodbuja kritično razmišljanje, širši pogled na svet in omogoča konstruktivno soočanje različnih mnenj. Prepričan sem, da moramo mladi aktivno sodelovati v procesih odločanja, saj bomo le tako oblikovali družbo, v kateri bomo želeli živeti.
Sem študentka Fakultete za družbene vede, kjer študiram politologijo. Svoje zanimanje za politiko in politične analize vršim skozi svoje članstvo v političnih organizacijah, društvih ter projektnem delu. Uživam tudi v spoznavanju novih ljudi ter pridobivanju novih znanj na prej manj raziskanih področjih, zato sem se tudi odločila za sodelovanje pri tem procesu.
Mladinski dialog dojemam kot pomemben mehanizem, ki omogoča mladim sodelovanje pri soustvarjanju politik, ki so mladim najbližje. Pri svojem delovanju kot ambasadorka se bom zato zavzemala za približevanje politike mladim na način, da jim bo ta zanimiva in razumljiva. To je namreč ključno za zviševanje politične participacije in posledično pogajalske moči, ki jo mladi držijo.
Sem študentka 1. letnika Mednarodnih odnosov na FDV-ju. Mednarodno sodelovanje in vključevanje mladih v politiko me navdušujeta že od gimnazijskih dni, ko sem sodelovala v mnogih projektih, ki so spodbujali mlade, da aktivno sodelujejo v političnih procesih. Te izkušnje so mi pomagale razviti strateško razmišljanje, izboljšati komunikacijske veščine in ugotovila sem, kako pomembno je delati v ekipi, ki želi spremeniti svet. Predvsem pa so me naučile, kako pomembno je zavzeti se za spremembe, ki jih želiš videti v svetu.
Za mene je mladinski dialog veliko več kot le pogovor – je odskočna deska za ideje, ki lahko spremenijo prihodnost. Kot mladinska ambasadorka bom poskrbela, da bodo mladi glasnejši, bolj vključeni in predvsem slišani tam, kjer je najbolj pomembno. Verjamem, da skupaj lahko premikamo meje!
![]() | Sofinancirano s strani Evropske unije. Izražena stališča in mnenja so zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ni nujno, da odražajo stališča in mnenja Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti niti organ, ki dodeli sredstva. |